NORSTEDTS TRAFIKSPEL, Tekno och Lesney, Danmark samt England, 1960-tal.

Innehållande bland tankbil Koppartrans, Scania Vabis buss, Volkswagen ambulans, vägmärken, figurer med mera. Instruktionsbroschyr medföljer. I väska märkt Norstedts trafikspel. Väskans mått 37 x 54 cm, höjd 12 cm.

Slitage. Vissa fordon med skador. Flertal vägmärken och figurer skadade. Enstaka figurer och skyltar saknas.

Utropspris
5 000 SEK