PLÅTLEKSAKER, 3 stycken, Tyskland, 1930/40-tal.

Litograferad plåt. Brandbil från Distler, flygplan samt clownekipage. Urverksdrivna. Längd 8-11 cm.

Fungerande urverk. Skador. Delar saknas. Smärre slitage. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK