DOCKSKÅP MED TILLBEHÖR, bland annat Nolbyn och Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft.

Bestående av möbler och en stor mängd tillbehör i trä, metall, porslin och glas. Bland annat 32 delar av fabrikat Nolbyn som till exempel soffor, stolar, karmstolar, lampetter och byrå. Höjd 2-22 cm. Skåpet med sex olika rum. Invändigt med belysning och tapeter. Skåpets bredd 95, djup 40, höjd 158 cm.

Slitage. Skador. Lagningar. Belysning ej funktionstestad.

Utropspris
12 000 SEK