GÜNTHERMANN, leksaksbuss "Omnibus-Cie", Tyskland, 1930-tal.

Litograferad plåt. Urverksdriven. Längd 30 cm, höjd 10 cm. Nyckel finns.

Fungerande urverk. Lackskador. Bucklor. Kofångare saknas. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK