Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Carl Dangel

(Sverige)
Carl Dangel
(Sverige)

CARL DANGEL, matta, rölakan, 308,5 x 201 cm, signerad CD (Carl Dangel).

Breda brunmelerade ränder med polykroma geometriska figurer. Smal benvit bård.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Senare fransar.

OBSERVERA!
VISNING 10–15 november Nordiska Galleriet, Nybrogatan 11, 111 39 Stockholm
Öppet: måndag–fredag kl 10–18. Lördag kl 10–17. Söndag kl 12-17.
Öppet: måndag- torsdag 10.00-19.00 Fredag 10.00-17.00 Lördag 11.00-15.00

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK