Ib Kofod Larsen

(Danmark, Född 1921)
Ib Kofod Larsen
(Danmark, Född 1921)

IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Samsö", Olof Person, Jönköping, OPE, 1960-tal.

Palisander, rödbrunt skinn, märkt på sittbanden OPE-möbler.

Smärre slitage.

CITES-intyg, giltigt inom EU, medföljer

OBSERVERA!
VISNING 10–15 november Nordiska Galleriet, Nybrogatan 11, 111 39 Stockholm
Öppet: måndag–fredag kl 10–18. Lördag kl 10–17. Söndag kl 12-17.
Öppet: måndag- torsdag 10.00-19.00 Fredag 10.00-17.00 Lördag 11.00-15.00

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69