811272

163. EDWARD HALD, vas, graal, Orrefors 1939.

Dekor i brunt och orange av fyra klättrande apor i grenverk mot klar fond. Signerad Orrefors Sweden Graal No 422 Edward Hald. Höjd 19 cm, diameter 12 cm.

OBSERVERA!
VISNING 10–15 november Nordiska Galleriet, Nybrogatan 11, 111 39 Stockholm
Öppet: måndag–fredag kl 10–18. Lördag kl 10–17. Söndag kl 12-17.
Öppet: måndag- torsdag 10.00-19.00 Fredag 10.00-17.00 Lördag 11.00-15.00

Konditionsrapport

Några smärre repor.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Camilla Behrer

    Camilla Behrer
    Specialist design & modernt konsthantverk

    camilla.behrer@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss