Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

BENGT ROSENSTRÖM, sideboard "Stockholm", rotfanerad och rostfritt stål, Ängelholm 2004.

Lådor i olika storlekar, skiva av svart granit. Signerad med blyerts under en låda: "Sidebord Stockholm av Bengt Rosenström Ängelholm 2004 samt med tusch Bengt Rosenström". Längd 141 cm, djup 30 cm, höjd 71,5 cm.

Smärre slitage, små skador.

Tilläggslista

Retuscher.

OBSERVERA!
VISNING 10–15 november Nordiska Galleriet, Nybrogatan 11, 111 39 Stockholm
Öppet: måndag–fredag kl 10–18. Lördag kl 10–17. Söndag kl 12-17.
Öppet: måndag- torsdag 10.00-19.00 Fredag 10.00-17.00 Lördag 11.00-15.00

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13