828724

4. CARL MILLES, ampel, Swedish Grace, 1920-tal.

Snäckformad ampel, genombruten takrosett i alabaster. Längd 35 cm, höjd ca 16,5 cm.

OBSERVERA!
VISNING 10–15 november Nordiska Galleriet, Nybrogatan 11, 111 39 Stockholm
Öppet: måndag–fredag kl 10–18. Lördag kl 10–17. Söndag kl 12-17.
Öppet: måndag- torsdag 10.00-19.00 Fredag 10.00-17.00 Lördag 11.00-15.00

Konditionsrapport

0

Proveniens
Stora Frösunda herrgård, Solna.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Eva Seeman

    Eva Seeman
    Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

    eva.seeman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss