Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

KARIN JÖNSSON, MATTA, rölakan, 204 x 198 cm, signerad KJ KH (Karin Jönsson, Klockargårdens Hemslöjd).

Sverige 1960-tal. Oregelbundna rutmönster i olika blå, bruna, gröna, violetta och orange färger.

Obetydligt slitage och smutsig, smärre fläckar. Några fransar med smärre skador.

OBSERVERA!
VISNING 10–15 november Nordiska Galleriet, Nybrogatan 11, 111 39 Stockholm
Öppet: måndag–fredag kl 10–18. Lördag kl 10–17. Söndag kl 12-17.
Öppet: måndag- torsdag 10.00-19.00 Fredag 10.00-17.00 Lördag 11.00-15.00

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK