BYRÅ

Louis XV-stil, omkring sekelskiftet 1900.

Fanerad med olika träslag. Intarsiadekor av blommor. Två lådor. Beslag i mässing. Stenskiva. Längd 102 cm, bredd 42 cm, höjd 89 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Bruksskick. Fanerskador. Lagningar. Ställvis blekt. Mindre nagg.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - H3

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    2 000
    203 EUR
    249 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    515 jan 20:532000SEK
    415 jan 20:531700SEK
    315 jan 13:111600SEK