SERVIS

42 delar, flintgods, Gustafsberg, delar "Yokohama", 1900-talets början.

10 mattallrikar,
7 djupa mattallrikar,
8 mindre assietter,
9 förrättstallrikar,
såsskål,
4 serveringsfat,
3 serveringsskålar.

Konditionsrapport

Smärre bruks- och åldersbetingat slitage. Ställvis mindre krackelyr. Såsskålen med missfärgning och krackelyr.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L21

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    2 dagar 15 timmar

    Utropspris: 4 000 SEK

    2 000
    203 EUR
    249 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (5 bud)
    518 jan 16:402000SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes
    418 jan 04:421000SEK
    317 jan 22:05500SEK