BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.

Stomme av patinerad brons med dekor av elefanter på fasetterad fot. Tygklädd skärm, troligen original. Total höjd ca 70 cm.

Slitage. Skärmen ställvis med hål. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK