VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra kvartal/mitt.

För gas. Stommar i gulmetall med kupor i opakt glas samt skärmar i lackerad plåt. Väggfästen också med dekor av lackerad plåt. Höjd 46 cm.

Bruksskick. Anlupen metall. Rostangrepp. Nagg. Repor. Delar saknas för att fästa kuporna. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK