BOK, Klassisk vitterhet, Stockholm 1824.

Clas Livijn: Spader Dame. En berättelse i bref, funne på Danwiken.

Stockholm 1824. 194 sid.

Ungefär samtida halvfranskt band med slät rygg och lätt skadat skinntitelfält. Namnteckning (Lewenhaupt).

Första upplagan.

Slitage.

Proveniens

Säbylund, Närke (exlibris).

Utropspris
1 500 SEK