ARNE NORELL

Fåtöljer, ett par, "Löven", Aneby, Sverige.

Valnöt. Lösa skinnklädda dynor i rygg och sits. Märkta med etikett.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Fläckar. Repor. Ställvis blekta. Märken. Ett armlän med spricka och lagning. Hål på klädseln på stommen under dynorna.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - G1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    11 500
    1 174 EUR
    1 418 USD

    Budhistorik (21 bud)
    10A 5 jan 22:2911500SEK
    9 5 jan 22:2911000SEK
    10 5 jan 22:2910500SEK
    Acceptpris på 4 800 SEK uppnåddes