ARMRING, med fasettslipade lila stenar samt nefrit.

Förgyllt silver. Stel modell. Vågmönster av lila stenar. Nefrit med skuret reliefmönster. Armring med hamrad dekor. Höjd 8,5 cm. Vikt 143,4 gram.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK