SERVIS, 88 delar, flintgods, Wexiö guld, tidigt 1900-tal.

Bestående av;
12 mattallrikar(diameter 26,5 cm)
12 mattallrikar(diameter 23,5 cm)
12 djupa tallrikar(diameter 23,5 cm)
12 djupa tallrikar(26,5 cm)
14 assietter(diameter 18,5 cm)
12 brödassietter(diameter 16 cm)
Kanna
4 div skålfat
2+1+2+2+ div fat
såsskål
såssnipa

Avnött. Smärre fläckar. Smärre slitage. Obetydligt nagg.

Utropspris
4 000 SEK