STOLAR

6 st, Thonettyp, 1900-talets andra hälft.

Betsat böjträ. Rund plywoodsits. Sitthöjd c:a 48 cm, total höjd 90 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage, repor och skrapmärken.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H5

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Granfeldt

Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö

+46-707 770807
maria.granfeldt@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    2 800
    286 EUR
    345 USD

    Budhistorik (17 bud)
    7 4 jan 19:592800SEK
    1 4 jan 19:582600SEK
    7 4 jan 19:572400SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes