FIGURINER, 2 st, porslin, 1700-tal, troligen från Nymphenburg, Tyskland.

Höjd 12 och 13,5 cm.

Pojkens arm med lagning, flickans fingrar brustna, kronbladen med kantskador.

Utropspris
300 EUR