SKÅL på hög fot

Porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Oval, kontuerad med dekor i famille rosefärger av figurscen. Längd 28 cm.

Konditionsrapport

Nagg. Sliteage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L12

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

+46-73-940 08 02
cecilia.nordstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 600
    367 EUR
    444 USD

    Budhistorik (15 bud)
    4A 8 jan 12:473600SEK
    1 8 jan 12:473400SEK
    4A 7 jan 11:473200SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes