GLASSERVIS, 72 delar, 1900-talets första hälft.

Klart, slipat glas.
9 champagneglas
3+2 rödvinsglas
12 vitvinsglas med gröntonad kuppa
15 cocktailglas
15 snapsglas
15 starkvinsglas, och ett, något större starkvinsglas ur samma serie.
Höjd 9,5 - 13,5 cm.

Enstaka kantnagg.

Utropspris
300 EUR