Fanerat med mahogny. Ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllor samt klädstång. Bredd 92, djup ca 51, höjd 165 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Fanerskador. Repor. Renoverat och kompletterat.