GEORG JENSEN

BESTICKUPPSÄTTNING, 11+11 delar, sterlingsilver, modell "Pyramid" Harald Nielsen.

11 gafflar, längd 16 cm.(ca 490g)
11 knivar, längd 20,5 cm.(ca tot 790 g)

Formgavs 1927

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage och repor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fritz Strandberg

Fritz Strandberg

+46-702 293496
fritz.strandberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    8 450
    863 EUR
    1 042 USD

    Budhistorik (8 bud)
    5 5 jan 19:278450SEK
    3A 5 jan 06:458250SEK
    5 5 jan 06:458200SEK
    Acceptpris på 6 400 SEK uppnåddes