ARMBAND samt ÖRHÄNGEN

Stigbert, Rune, samt Alton, silver med ametister.

Armband stämplat Stigbert samt Rune, Runes Konsthantverk R Tennesmed. Kalmar 1960. Cabochonslipad ametist ca 13 x 10 mm.
Örhängen sämtplade KP, Alton Guldvaru Ab. Falköping 1949 och 1950. Med cabochonslipade ametister ca 10 x 7 mm. Skruv. Fattning höjd 15, bredd 13 mm.
Total vikt samtliga ca 24 gram.

Konditionsrapport

Anlupen. Nagg på ametist på armband.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fredrik Karlsson

Fredrik Karlsson

+46-767 810606
fredrik.karlsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    102 EUR
    123 USD

    Budhistorik (8 bud)
    4 9 jan 10:581000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    4 9 jan 10:58950SEK
    4 9 jan 10:58750SEK