ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, Stigbert, Rune, samt Alton, silver med ametister.

Armband stämplat Stigbert samt Rune, Runes Konsthantverk R Tennesmed. Kalmar 1960. Cabochonslipad ametist ca 13 x 10 mm.
Örhängen sämtplade KP, Alton Guldvaru Ab. Falköping 1949 och 1950. Med cabochonslipade ametister ca 10 x 7 mm. Skruv. Fattning höjd 15, bredd 13 mm.
Total vikt samtliga ca 24 gram.

Konditionsrapport

Anlupen. Nagg på ametist på armband.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss