LJUSKRONA, rokokostil, omkring 1900-talets mitt.

Stomme i malm. Behängd med olikformade prismor. Höjd ca 85 cm. Diameter ca 50 cm.

Slitage. Några skador. Nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK