EDWARD HALD

Vas, glas, "Fiskgraal", Orrefors, 1959.

Rund form med innesluten dekor föreställande fiskar och sjögräs i graalteknik. Höjd 12 cm. Numrerad 568 Q, signerad Edw Hald.

Konditionsrapport

Obetydligt nagg. Repor i botten. invändig smuts.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Edit Djurberg

Edit Djurberg
Värderingsman

+46-720-10 64 02
edit.djurberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 622
    165 EUR
    200 USD

    Budhistorik (10 bud)
    6 5 jan 21:171622SEK
    4A 5 jan 21:171522SEK
    6 5 jan 21:171500SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes