ERIC GRATE

Skulptur, patinerad brons, signerad otydligt numrerad.

Figur. Monterad på sockel. Gjutarstämpel "Herman Bergman cire perdue". Total höjd 17cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt ytslitage.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 500
    459 EUR
    555 USD

    Budhistorik (19 bud)
    6A12 jan 22:274500SEK
    712 jan 22:274500SEK
    612 jan 22:274300SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes