SERVISDELAR

46 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Kaffekanna (1/48), höjd 25 cm.
Mjölkkanna (1/60).
Fyra olika uppläggningsfat.
10 st kaffekoppar med 13 st fat.
12 st assietter.
10 st moccakoppar med 5 st fat.
8 st cremekoppar med 6 st fat.

Konditionsrapport

Slitage. Nagg, bl a kannans pip.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 800
    388 EUR
    468 USD

    Budhistorik (7 bud)
    3A 3 jan 21:393800SEK
    2 3 jan 21:393600SEK
    3A 1 jan 16:003400SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes