SKÄNK, 1900-talets senare del.

Målad, marmorerad skiva. Två lådor i sarg, dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 134,5. Djup 46. Höjd 88 cm.

Smärre slitage. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK