STOLAR

6 stycken, gustaviansk stil, sent 1900-tal.

Målade. Genombruten rygg, lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 45 cm. Troligen Åmells möbler. Sex lös överdragen sydda på Åmells medföljer.

Konditionsrapport

Slitage. Färgbortfall. Fläckar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 200
    326 EUR
    394 USD

    Budhistorik (7 bud)
    3 5 jan 11:503200SEK
    2A 5 jan 11:503000SEK
    3 5 jan 11:502800SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes