STOLAR, 6 stycken, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
Målade. Genombruten rygg, lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 45 cm. Troligen Åmells möbler. Sex lös överdragen sydda på Åmells medföljer.
Slitage. Färgbortfall. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.