T. SIRELIUS, BOK, "Finlands Ryor - Textilhistorisk undersökning", Förlagsaktiebolaget Otava, Helsingfors 1924.

Med 93 färgplanscher och 334 bilder i texten. Bokens storlek 29 x 22,5 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej genomgången. Bokkassett med smärre skador.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    35
    EUR
    342 SEK
    42 USD

    Budhistorik (2 bud)
    2 2 jan 16:1035EUR
    1 1 jan 12:0630EUR