LJUSKRONA

Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing, behängd med prismor. Blåtonad glasskål. För fyra ljus, fem ljuspunkter. Diameter 45, höjd 83 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Placering
Gamla Borgåvägen 231

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 600
    163 EUR
    197 USD

    Budhistorik (16 bud)
    5 6 jan 14:471600SEK
    4A 6 jan 14:471500SEK
    5 6 jan 14:471500SEK