M. LJUNGQVIST, GRÄDDKANNA, silver, nyrokoko, Kristianstad, 1850

Delvis förgylld. På fyra fötter med bladdekor. Svängd hänkel. Höjd 13,5 cm. Vikt ca 145 g

Slitage. Märken. Repor.

Utropspris
1 500 SEK