C

G HALLBERG presenterfat, silver, barockstil, Stockholm, 1933.

Rik dekor i relief av blommor och blad, på spegeln dekor av fartyg. Längd 37 cm. Vikt 480 gram.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Senare gravyr. Repor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 900
    194 EUR
    234 USD

    Budhistorik (14 bud)
    6 9 jan 18:281900SEK
    7A 9 jan 18:281801SEK
    7A 9 jan 18:271800SEK