GRÄDDSNÄCKOR

2 st, silver, Finland 1866-1870.

Den större invändigt förgylld, stämplad Gustaf Adolf Veckman (Tavastehus 1852-1901). Den mindre stämplad HW, troligen Henrik Willgren (Åbo 1857-1891). Höjd 9,5 resp 10,5 cm inkl hänklar. Sammanlagd vikt 151 g.

Konditionsrapport

Bucklor. Anlupna.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    80
    EUR
    783 SEK
    96 USD

    Budhistorik (12 bud)
    4A 4 jan 20:3180EUR
    5 4 jan 20:3180EUR
    4A 4 jan 20:3075EUR