STIG LINDBERG

Fat, 2 st samt skålfat, keramik, Gustavsberg.

Fat "Domino", 15 x 15 cm, och "Karneval" 15,5 x 15,5 cm, samt skålfat med polykrom dekor, 16,5 x 17 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Krackelyr. Flertalet nagg. En spricka i kanten på domino fatet.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V12
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    800
    81 EUR
    98 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (4 bud)
    410 jan 19:56800SEK
    3 5 jan 16:12750SEK
    2 4 jan 18:33600SEK