BIRGER KAIPIAINEN

Väggfat, Arabia, Finland.

Kvadratisk med rundade hörn. Dekor av figurer och träd. 45x45 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Krackelyr, ställvis mer omfattande med smärre glasyrbortfall.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    16 000
    1 634 EUR
    1 973 USD

    Budhistorik (21 bud)
    10 9 jan 14:5316000SEK
    11 9 jan 14:5315500SEK
    10 9 jan 14:5215000SEK
    Acceptpris på 9 600 SEK uppnåddes