SAMLING SAMEFÖREMÅL

8 delar, bl a John Nilsson, Araksuolo.

Brosch, kniv och kåsa av John Nilsson, signerade och två daterade 1961.
Renhorn med glödritad dekor.
2 knivar, renhorn och glödritad dekor. En märkt Lappland 1943.
1 par skor av läder.
1 liten väska av läder och päls.
Längsta längd 28 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 600
    264 EUR
    324 USD

    Budhistorik (7 bud)
    410 jan 12:102600SEK
    310 jan 12:092400SEK
    410 jan 12:082200SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes