BISKVIDOCKA

Kämmer und Reinhardt/Simon Halbig. 1900-talets början.

Huvud av porslin, delvis bemålat. Kropp av massa. Klädd i skor och klänning. Medföljande skjorta. Hår av syntet. Märkt K & R HALBIG. Längd ca 64 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Skador. Senare peruk. Örhängen saknas.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V38

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    750
    76 EUR
    92 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    3 8 jan 00:06750SEK
    3 4 jan 10:42650SEK
    3 4 jan 10:42550SEK