SALONGSGRUPP, 5 delar. Sengustaviansk stil. Tidigt 1900-tal.

Målade och bronserade. Fast stoppad sits och rygg. Dekor i egyptiserande stil och av fabeldjur. Soffan med lös sits. Soffans längd 170, djup 64, sitthöjd ca 43, höjd 97 cm. Karmstolarnas sitthöjd ca 46, stolens sitthöjd ca 46, taburettens sitthöjd ca 44 cm.

Smärre slitage. Märken. Fläckar. Färgbortfall.

Utropspris
6 000 SEK