JOSEF FRANK, soffbord, modell 1028, Svenskt Tenn.
Rund skiva fanerad med pyramidmahogny, smal kantrand av buxbom, tredelad centralfot av mahogny. Diameter 80 cm, höjd 60 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Vissa ytskador på skivan.