LODUR

Sent 1800-tal.

Fanerat med valnöt, svärtad dekor. Emaljerad urtavlan. Urverket märkt Gustav Becker. Två lod medföljer. Höjd 125 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Torrsprickor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 950
    199 EUR
    240 USD

    Budhistorik (17 bud)
    7A 9 jan 10:561950SEK
    4 9 jan 10:561850SEK
    7 9 jan 10:541750SEK
    Acceptpris på 800 SEK uppnåddes