i form av en blombukett med briljantslipade diamanter, total vikt ca 4.14 ct, samt baguetteslipade diamanter, totalt vikt ca 1.27 ct, platina, höjd 4.5 cm, total vikt 20 g. Stämplad 'Walser Wald' och 'platina', troligen Buenos Aires, Argentina, 1950-tal.
Smärre slitage. Nålen 14K guld.