SKÄNK, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Gråmålad.Tre lådor och tre skåpsdelar. Räfflade dörrspeglar och lådfronter. Beslag i gulmetall. Längd 127 cm, bredd 52 cm, höjd 97 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Fläckar. Märken.

Utropspris
3 000 SEK