BORDSLAMPA

Boréns, Borås, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing och lackerad metall. Märkt. Höjd ca 53 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Ej funktionstestad. Defekt lampknapp. Repor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P5

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 200
    223 EUR
    274 USD

    Budhistorik (11 bud)
    315 jan 09:552200SEK
    4A15 jan 09:542000SEK
    315 jan 09:541950SEK
    Acceptpris på 800 SEK uppnåddes