SKÅL, silver, H. Müller, Stockholm, 1923.

Rund form med tre svängda ben. Diameter ca 20, höjd ca 11 cm. Vikt ca 334 gram.

Slitage. Repor. Senare gravyr.

Utropspris
2 000 SEK