PARTI SILVER, 4 delar, England och Sverige, 1900-tal.

Dosa från George Nathan & Ridley Hayes, Chester, England, 1907, två punschmuggar, invändigt förgyllda, från GAB, Eskilstuna, 1973-74, skål från K Andersson, Stockholm, 1925. Höjd ca 4-9 cm. Total vikt 236 g.

Bruksskick. Anlupen yta på skålen och kopparna. Senare gravyr samt bristning med lagning på skålen. Mindre bucklor på dosan.

Utropspris
1 500 SEK