Huvud och händer i porslin. Märkt "3200 DEP" i nacken. Kropp klädd i läder och textil. Klädd i vita kläder. Längd ca 60 cm.
Bruksskick. Skador på kroppen samt avslaget finger. Lagningar. Fläckar. Senare klädsel. Hår med hårdare slitage.